Agjencia Zhurnal.mk.

Ngjarje “horror” në Irlandë, refugjatja 8 vjeçare ukrainase goditet 75 herë me thikë

Një vajzë 8 vjeçare e cila së bashku me familjen e saj ishte larguar nga Ukraina si pasojë e luftës me Rusinë, është goditur 75 herë me thikë në Irlandë.

Vajza u gjet në mëngjesin e së martës e plagosur dhe pa ndjenja. Ndërkohë fatmirësisht mjekët kanë arritur t’i shpëtojnë jetën pasi plagët e marra nuk ishin në organet kryesore jetësore.

Pavarësisht kësaj, gjendja e saj shëndetësore paraqitet e rëndë dhe mjekët janë gjatë gjithë kohës vigjilentë mbi të papriturat që mund të ndodhin, shkruajnë mediat e huaja.

Related posts

Ia mësynë Kievit, por u penduan – dhjetëra tanke ruse shkatërrohen nga pritën e organizuar nga mbrojtja ukrainase

D V

Tërmet i fuqishëm në Turqi/ Plagosen 50 persona, regjistrohen 106 pasgoditje

Xh M

81 njerëz pësojnë sulm në zemër në ndejën e “Halloweenit” në Korenë e Jugut

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More