Agjencia Zhurnal.mk.

Nga spitali i Sofjes “Pirogov”, flasin për gjendjen e të mbijetuarve të tragjedisë në Bullgari

Sofje, 28 nëntor – Pacientët e akomoduar për trajtim në spitalin e Sofjes, “Pirogov” pas aksidentit tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari, përgjithësisht janë në gjendje stabile dhe të mirë, kanë njoftuar nga ky institucion mjekësor.

Aktualisht në Klinikën e Djegieve dhe Kirurgjisë Plastike janë katër pacientë të cilët e kanë kaluar natën në përputhje me pritshmëritë e stafit mjekësor të spitalit, raporton gazeta bullgare, Trud.

Në Klinikën e Neurokirurgjisë është shtruar një pacient me frakturë, i cili iu nënshtrua operacionit në fillim të kësaj jave. Operacioni i shtyllës kurrizore rezultoi i suksesshëm dhe procesi i rikuperimit ishte pa komplikime. I njëjti pacient i është nënshtruar një operacioni të suksesshëm në pjesën e poshtme të këmbës në Klinikën e Ortopedisë dhe Traumatologjisë.

Related posts

Oda ekonomike: Rregullimi i prokurimeve publike dhe normave doganave për lëndët e para

Z.H

Ballkani kërkon fitore në ndeshjen e parë ndaj La Fioritas, formacionet zyrtare

Redaksia

Nxënësit mbajnë në shpinë çanta deri në 10 kg

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More