Agjencia Zhurnal.mk.

Nga sot gjenerali Welsey Clark do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt

Ish-komandanti i trupave të NATO-s, Welsey Clark, nga sot do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt, ministrit të Mbrojtjes së Kosovës.

 

Clark e ka pranuar ftesën e Mehajt për të qenë këshilltar i tij. Ai sot ka ardhur në Kosovë ku është takuar me Armend Mehajn dhe Rrahman Ramën, kryetarin e FSK-së, njofton Klankosova.tv.

Gjenerali amerikan e ka udhëhequr fushtatën 78-ditëshe të NATO-s kur kanë bombarduar caqet e ushtrisë serbe.

Related posts

Ahmeti lavdëron Kurtin: Paraqitja e Albinit dje në dialog ishte super e mirë – më e mirë se sa punët qysh i kemi si shtet

D V

Qeveria ndan 100 milionë euro buxhet për Ushtrinë e Kosovës, 40 milionë për Trepçën dhe Telekomin

D V

Humbin jetën 12 persona nga coronavirusi në Kosovë, konfirmohen 410 raste të reja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More