Agjencia Zhurnal.mk.

Nga sot gjenerali Welsey Clark do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt

Ish-komandanti i trupave të NATO-s, Welsey Clark, nga sot do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt, ministrit të Mbrojtjes së Kosovës.

 

Clark e ka pranuar ftesën e Mehajt për të qenë këshilltar i tij. Ai sot ka ardhur në Kosovë ku është takuar me Armend Mehajn dhe Rrahman Ramën, kryetarin e FSK-së, njofton Klankosova.tv.

Gjenerali amerikan e ka udhëhequr fushtatën 78-ditëshe të NATO-s kur kanë bombarduar caqet e ushtrisë serbe.

Related posts

Protestat e dhunshme në Mal të Zi, PDK bën thirrje që t’i bëhet presion Serbisë për respektim të sovranitetit

D V

534 raste aktive me coronavirus në Kosovë

D V

Mbrojtja shpreh shqetësimin për vonesën në nxjerrjen e materialeve shfajësuese nga Specialja

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More