Agjencia Zhurnal.mk.

Nga liberalizimi i vizave me Kosovën te shqetësimi për situatën në Bosnje-Hercegovinë, Meta takon eurodeputeten Santos: Krimi i organizuar e emigracioni shqetësim serioz

Presidenti Ilir Meta priti në një takim Raporteren për Shqipërinë në PE, Isabel Santos. Meta shkruan se me eurodeputeten Santon ndanë qëndrimin se krimi i organizuar dhe emigracioni përbëjnë shqetësim serioz, që duhet trajtuar me përparësi.

 

Ndër të tjera, Meta theksoi se pjesë e bisedës ishte gjithashtu edhe procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën si edhe situata shqetësuese në Bosnje-Hercegovinë, për të cilën kreu i shtetit shqiptar kërkon ngë BE që t’i kushtojë vëmendjen e duhur pa humbur kohë.

“Vlerësova angazhimin e saj dhe të Parlamentit Europian në mbështetje të nisjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Ramë dakord se krimi i organizuar dhe emigracioni përbëjnë shqetësim serioz, që duhet trajtuar me përparësi.

Related posts

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

Dita e 2-të e ‘Open Balkan’/ Takimit i bashkohet edhe Mali i Zi. Rama konferencë me Vuçiç. Axhenda

D V

“Nxorën një fëmijë tetë vjeç nga balta. Më horror nuk ka”/ Tensionohet situata në Gjykatën e Fierit, familjarët tentojnë të hyjnë brenda

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More