Agjencia Zhurnal.mk.

Nga Kanter te Wood e Nwora, top aksionet më të mira në NBA

Janë zhvilluar pesë sfida shumë interesante natën e mbrëmshme në elitën e basketbollit amerikan NBA.

 

Boston Celtics janë rikthyer te fitoret, derisa fitore ka marrë para adhuruesve të vet edhe kampioni në fuqi Milwaukee Bucks.

Orlando triumfoi në udhëtim te Atalanta, derisa Oklahoma City Thunder befasuan Denver Nuuggets, kur Clippers pa problem mposhti në udhëtim Sacramento Kings.

Si  çdo ditë tjetër edhe sot kanali zyrtar i NBA në YouTube ka përzgjedhur top 10 aksionet më të mira nga këto sfida.

Enes Kanter zë pozitën e tretë me ngulitje, derisa të dytën e ka Chris Wood i Houston Rockets.

Pozita e parë i takon fundorit të Milwaukeet, Jordan Nwora që bëri një veprim spektakolar ndaj kundërshtarit para se të shënonte një tre pikësh.

Related posts

Maqedonia e Veriut dëshpërohet fare në fund, Islanda ia mori fitoren nga duart

D V

Debat i ashpër në talkSPORT për Tripper se për çfarë kaloi te Newcastle

D V

Real Madridi ka bërë deri më tani 17 lëvizje në këtë afat kalimtar – por në fund mund të mos vlejnë dhe aq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More