Agjencia Zhurnal.mk.

Nga 6 shtatori Suedia vendosi ndalesë për hyrje për qytetarët e Maqedonisë

Shkup, 4 shtator – Nga 6 shtatori Suedia vendosi ndalesë për hyrje për qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Përveç Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, Suedia vendosi ndalesë për hyrje edhe për shtetasit e Malit të Zi, SHBA-së, Izraeli dhe Libanit. Siç informojnë autoritetet suedeze, kjo masë vendoset për të parandaluar përhapjen e virusit korona.

Related posts

RMV/ Me Covid u infektuan edhe 50 persona

Z.H

Varheji: Ballkan i Hapur është një mundësi për të përshpejtuar rrugën drejt BE-së

Z.H

Gashi: Është i mundur kompromisi, fillimisht të përfundojnë bisedimet mes LSDM dhe ASH

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More