Agjencia Zhurnal.mk.

Nezir Çoçaj jep dorëheqje nga PDK, thotë se më nuk do të jetë as votues i kësaj partie

Nezir Çoçaj ka dhënë dorëheqje nga Partia Demokratike e Kosovës.

 

Çoçaj në një postim në Facebook, ka shkruar se nga sot e tutje nuk do të jetë as votues i partisë.

“Lamtumirë PDK-ë. Nga sot e tutje nuk do të jem as votues i thjeshtë i kësaj partie”, ka thënë ajo.

Çoçaj ishte kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit, por nuk kishte arritur të fitonte votat e mjaftueshme për të siguruar një ulëse në Kuvend.

Ndryshe, Çoçaj vite më parë kishte qenë deputet i PDK-së. 

Lamtumirë PDK-ë!Nga sot e tutje nuk do të jem as votues i thjeshtë i kësaj partie.

Posted by Nezir Çoçaj on Wednesday, December 29, 2021

Related posts

Masat e reja: Mësimi pezullohet deri më 26 shtator

D V

Votimi nga diaspora – numri i votave që morën kandidatët në Prishtinë, Prizren e Gjilan

D V

“Opozita dhe Lista Serbe nuk kanë votuar”, Gashi i reagon Konjufcës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More