Agjencia Zhurnal.mk.

Neymar frustrohet me një tifoz i cili e goditi atë me një pako kokoshka në kokë

Neymar mbeti i frustruar pasi u godit në kokë nga një pako me kokoshka të hedhura nga një tifoz, pas barazimit të Brazilit në kualifikimet e Kupës së Botës me Venezuelën.

Brazili ishte në rrugën e duhur për të bërë tri fitore nga tre në rrugën për në Kupën e Botës 2026, por u detyrua të kënaqej me vetëm një pikë pas golit spektakolar të Eduard Bello i cili shënoi një gol mjaft të bukur me gërshërë.

Ky barazim do të thotë se Brazili ka rënë në vendin e dytë në tabelë me dy pikë më pak se rivali Argjentina.

Fishkëllima dhe tallje u dëgjuan kur lojtarët e Brazilit po largoheshin nga fusha, me sulmuesin e Al-Hilal, Neymar, që më pas u godit nga pako kokoshkash, e hedhur nga një tifoz.

Neymar ishte gati të hynte në tunel, por ndaloi dhe shikoi lart në tribunë për të gjetur tifozin që e sulmoi.

Ndërsa shokët e tij të skuadrës përpiqeshin ta drejtonin në dhomën e zhveshjes, Neymar shihet duke i  bërtitur dikujt në tribunë përpara se të merrte rrugën në tunel ndërsa bëntë me gisht në drejtim të tifozit.

Neymar, i cili u transferua në Arabinë Saudite nga Paris Saint-Germain në një marrëveshje prej 77 milionë eurosh në gusht, nuk u kursye nga kritikat pavarësisht se asistoi në golin e Gabriel Magalhaes të Arsenalit.

Por pasi ata shpërdoruan disa raste të mira dhe Vinicius Junior me një gol të anuluar për pozicion jashtë loje, veprimi akrobatik i Eduard Bellos i dha Venezuelës një barazim.

Kjo ishte hera e parë që Brazili ka dështuar të mposht Venezuelën në shtëpi dhe kjo sfidë i dha fund një serie fitoresh prej 15 ndeshjesh në shtëpi në kualifikimet e Kupës së Botës, që daton që nga viti 2015.

Related posts

Dy shqiptarë marrin frenat e klubit të madh zviceran: Shqiprim Berisha drejtor ekzekutiv derisa Admir Mehmedi si drejtor sportiv

D V

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

D V

Arnold Gjergjaj shpallet boksier i vitit nga WBF

A.S.