Agjencia Zhurnal.mk.

Neymar dhe Paredes patën një situatë të tensionuar mes vete gjatë ndeshjes ndaj Man Cityt

Dyshja e Paris Saint-Germain, Neymar dhe Leandro Paredes kanë pasur një tension mes vete në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt, por e gjitha kaloi pa ndonjë ekses të madh.  

 

Paris Saint-Germain ishte duke udhëhequr 0-1, por City arriti të kthehet në lojë dhe të fitojë në fund 2-1.

Megjithatë, te klub parisien është vërejt edhe një atmosferë jo pozitive në një moment të caktuar në fund të pjesës së parë.

Akterët e kësaj përplasje verbale apo tensioni ishin sulmuesi Neymar dhe mesfushori Paredes.

Dy bashkëlojtarët kanë shkëmbyer disa gjeste dhe tensione verbale mes vete gjatë një aksioni të Cityt.

Mesfushori argjentinas u pa duke e kritikuar dhe fajësuar brazilianin për humbjen e topit në pjesë fushën e tyre dhe kjo nuk u prit aspak mirë nga Neymar.

Pas kësaj, Neymar reagoi me tension, ndërsa as Paredes nuk u pa fare i lumtur duke i kërkuar angazhim dhe seriozitet më të madh. 

Related posts

Deyverson i Palmeiras bëhet viral për aktrimin e tij në minutën e fundit pas prekjes nga gjyqtari në finalen e Copa Libertadores

D V

Marrëveshja Juventus-Ronaldo: Prokuroria dhe Guardia di Finanza kërkojnë përgjime telefonike dhe dokumente

D V

Formacionet zyrtare: Italia luan ndaj Irlandës së Veriut për një vend në ‘Katar 2022’

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More