Agjencia Zhurnal.mk.

Nesër zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf

Nesër (e martë) në orën 14:00 në fushën me bari sintetik në Ferizaj, në organizim të FFK-së në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Futbollit në Gjermani, do të zhvillohet ndeshja e Superkupës “Kosovë-Diasporë“.

Në këtë ndeshje luajnë fituesi i Kupës së Kosovës, FC Llapi dhe fituesit të Kupës së Diasporës, FC Kosova Düsseldorf.

Në prag të kësaj ndeshje, sot është mbajtur një konferencë për media ku janë bërë të ditura detajet rreth këtij eventi tradicional, e ku të pranishëm krahas përfaqësuesve të FFK-së kanë qenë edhe përfaqësuesit e FSHFGJ-së dhe dy klubeve që do të përballen nesër.

 

Related posts

Mesazhi i Reis Ul. Shaqir ef. Fetahu për muajin e shenjtë të Ramazanit (video)

Z.H

Hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari është në fund, priten rezultatet e ekspertizave

Z.H

Spasovski: MPB do të vazhdojë me kontrollet intensive në komunikacion

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More