Agjencia Zhurnal.mk.

Nesër vaksinohen futbollistët e Lazios, disa prej tyre po refuzojnë ta marrin vaksinën anti-COVID

Skuadra e Lazios nesër do të vaksinojë futbollisët.

 

Lazio do të vaksinojë skuadrën e tyre nesër, por është raportuar se katër ose pesë lojtarë po refuzojnë ta marrin vaksinën anti-COVID.

Polemikat vazhdojnë të rriten rreth lojtarëve të Serie A të cilët e konsiderojnë veten anti-vaksinues dhe nuk do t’i nënshtrohen procedurës.

Kjo vjen pasi Udinese, Spezia dhe Empoli të gjithë konfirmuan se kishin lojtarë që nuk pranuan të merrnin vaksinën.

Sipas ‘La Repubblica’, Lazio informoi skuadrën e tyre se vaksinimet do të kryheshin në kampin e tyre trajnues Auronzo di Cadore nga nesër, por katër ose pesë lojtarë refuzuan.

Thuhet se trajneri i klubit Maurizio Sarri, presidenti Claudio Lotito dhe stafi mjekësor do të përpiqen të flasin personalisht me këta lojtarë dhe t’i bindin ata që të pranojnë vaksinën. 

Related posts

Zyrtare: Bayern Munichu ‘blindon’ Leon Goretzkan me kontratë afatgjate

D V

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

D V

Brazili fiton thellë ndaj Uruguait, Argjentina me vështirësi ndaj Perusë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More