Agjencia Zhurnal.mk.

Nesër shkrimtari i madh Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Tetovës

Tetovëm 24 Nëntor – Nesër shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare do të shpallet Qytetar Nderi i Tetovës. me 28 Tettor këshilltarët unanimisht, 31 këshilltarët votuan pro këtij vendimi që shkritmari i madh të jetë “Qytetar Nderi” i Tetovës. .n e tij dhe rëndësinë që përfaqëson ai.

 

“Ndër pikat e seancës së katërt që u miratua ishte edhe pika që shkrimtari i njohur shqiptar dhe ndërkombëtar Ismail Kadare të shpallet Qytetar Nderi i Tetovës”, është shprehur Besar Durmishi, kryetar i Këshillit të Komunës me 28 tetor të këtij viti, përcjell TS.

Ndryshe çdo kryetar i komunës së Tetovës ka shpallur “Qytetar Nderi” figura të njohura të fusha të ndryshme, siç është Rifat Jashari, Ramush Haradinaj, Stipe Mesiq, Tanja Fajon dhe disa të tjerë.

Related posts

KSL zgjedh udhëheqësi të re, Ralpovski kandidati i vetëm për edhe një mandat

Z.H

Zaev: Shumica do të rritet në 66 deputetë, zgjedhjet parlamentare në vitin 2024

I Z

Komuna e Tetovës u bëri thirrje qytetarëve në një aksion të madh për pastrimin e qytetit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More