Agjencia Zhurnal.mk.

Nesër në mëngjes ftohtë, gjatë ditës me diell dhe më i ngrohtë

Shkup, 27 tetor  – Nesër në mëngjes moti do të jetë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale në shumë vende do të jetë rreth ose nën zero dhe do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë prej 14 deri në 19 gradë.

 

Në Shkup moti do të jetë me diell. Temperatura minimale do të ulet deri në 0, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë 16 gradë.

Në ditët në vijim vazhdon periudha e motit kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Nëpër disa lugina në orët e mëngjesit do të ketë kushte p.r mjegull dhe vranësira të vogla, kryesisht në pjesët jugperëndimore dhe juglindore.

Related posts

Ndërron jetë bashkëshorti i Silvana Boneva, ajo i tha lamtumirë me një foto dhe një mesazh emocional

D V

Antonio Jolevski zgjedhet kryetar i Këshillit të Prokurorëve Publik

Z H

Mësimdhënësit kërkojnë të shkurtohen orët e të zgjaten pushimet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More