Agjencia Zhurnal.mk.

Nesër ditë zie, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë njofton klubet dhe opinionin e gjerë se duke u bazuar në nenin 19 të Rregullores së Garave, ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë, të parapara për t’u zhvilluar të mërkurën, shtyhen për ditën e enjte.

Kjo për shkak të shpalljes ditë zie në Republikën e Kosovës pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën shumë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

Ndeshjet që do të shtyhen janë:

 

Gjilani – Drita

Drenica – Llapi

Ballkani – Malisheva

 

 

Related posts

Filloi vlerësimi i dëmeve ndaj sipërfaqeve bujqësore nga moti i lig

Xh M

Ambasada gjermane po bën ndryshim në sistemin e caktimit të vizave, nuk ka më lista pritjeje

Redaksia

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe me diell

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More