Agjencia Zhurnal.mk.

Nëse keni ndonjërën nga këto vetura mos e shisni, sepse vlera e tyre vetëm do të rritet

Thonë se vetura e re humbet një pjesë të konsiderueshme të vlerës së saj menjëherë pas daljes nga ekspozita. Sidoqoftë, ka edhe disa vetura të përdorura, çmimi i të cilave po rritet vazhdimisht.

 

Nëse drejtoni ndonjë nga këto klasike moderne, mund të fitoni para. Këto janë vetura që deri para disa vitesh shiteshin për një grusht euro, dhe sot ato në disa raste vlejnë dukshëm më shumë se të rejat.

Nëse keni ndonjë nga këto veturat të ‘fshehura’ në garazh, mos e shisni akoma sepse çmimi i saj do të rritet vetëm.

Më poshtë ju sjellim 10 veturat kryesore vlera e të cilave po rritet.

Përzgjedhja është marrë duke analizuar tregun e makinaveVertical dhe regjistrin e historisë së makinave me mijëra raporte të historisë së makinave.

Alfa Romeo GTV (1993 – 2004)
Audi V8 (1988 – 1993)
BMW 540i (1992 – 1996)
Jaguar XK8 (1996 – 2006)
Land Rover Defender (Seria I, Seria II)
Mercedes -Benz E300, E320, E420 (1992 – 1996)
Saab 9000 CS Aero (1993 – 1997)
Toyota Land Cruiser (J80, J100)
Volkswagen Corrado VR6 (1991 – 1995)
Volvo 740 Turbo (1986 – 1990). 

Related posts

Del në shitje BMW-ja në të cilën u vra Tupac, me çmim 1.7 milion dollarë

D V

Vetura e çiftit italian që qëndroi pa lëvizur në një vend për 47 vite, bëhet “atraksion turistik”

D V

Subaru Impreza WRX në pritje të pronarit të ri, pritet të shitet në ankand

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More