Agjencia Zhurnal.mk.

Nëse keni blerë produkte të Balance+, mos i konsumoni, janë të rrezikshme për shëndetin

Shkup, 21 nëntor – Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë njofton se produkti Balance+ produkt i qumështit të fermentuar është duke u tërhequr për faktin se është dërguar një sasi e cila nuk ishte e destinuar për tregun maqedonas dhe ka koncentrim jo konsistent të aflatoksinave, që sipas rregulloreve maqedonase paraqet rrezik potencial ndaj shëndetit të njeriut, informon Zhurnal.

 

“Jemi në tërheqje të paketave me numër serie/lot: 28.11.22, pra afat deri më 28 nëntor.

Numri Serial/Lot: 28.11.22

Data e skadencës: 28.11.2022

AUV rekomandon që konsumatorët që kanë blerë produktin e mësipërm me numrin serial të treguar, të mos e konsumojnë dhe ta kthejnë në vendin ku e kanë blerë./Zhurnal.mk

Related posts

Gruevski nuk është në mesin e të kërkuarve nga Interpoli

Xh M

Qeveria qetëson qytetarët shkupjanë: Ngrohje qendrore do të ketë pa ndërprerje

Z.H

Nxënësit filloristë nga sot në shkollë pa maska, ulet numri i të infektuarve

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More