Agjencia Zhurnal.mk.

“Nëntë Dan”, Donald Trumpit i jepet brezi i zi në tekuando, ish-presidenti amerikan nderohet me titullin më të lartë pa bërë asnjë luftë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump, pati premtuar se nëse sërish bëhet president, në Kongres do të shkoj i veshur me rroba të sporteve luftarake.

 

Kukivon, i njohur si Shtabi botëror për tekuando dhe shtëpia botërore e akademisë së tekuandos, i ka ndarë Trumpit brezin e zi (nëntë dan), që është titulli më i madh që jepet në këtë sport luftarak.

Bëhet fjalë për rripin që e nderon dhe që i është dhënë Trumpit pa e bërë as edhe një luftë, e atë ia dorëzoi Lee Dong Seop, presidenti i Kukivonit.

Ai ka vizituar ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë në vilën e tij në Mar-a-Lago në Palm Beach të Floridas.

“E kuptova që Donald Trump është shumë i interesuar për tekuando”, tha Lee.

Related posts

Ministri rus i Emergjencave vdes në një aksident gjatë një stërvitje të mbrojtjes civile në Arktik

D V

Një prej zbulueseve të vaksinës AstraZeneca tregon kategorinë e njerëzve që duhet të marrin dozën e tretë

D V

Ishte sa një ‘kalë i vogël’: Veterineri australian kërkon ndalimin e racave të qenve vrasës pasi dy gra u ‘copëtuan’ nga një pitbull gjigant

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More