Agjencia Zhurnal.mk.

Nënë e bijë nga Kumanova më shumë se dy muaj të zhdukur, familjarët kërkojnë ndihmë

Shkup, 2 Nëntor – Prej më shumë se dy muajsh nuk ka asnjë shenjë nga Sabina Sabedinovska (32) dhe vajza e saj Elif Idić (7) nga Kumanova, me të cilën familja kishte kontaktin e fundit më 28 gusht. Siç tregon për “Fokus” Shaban Iliç, xhaxhai i Elifit, të afërmit kanë frikë nga më e keqja dhe vazhdimisht presin lajme. Vëllai i tij, babai i Elifit, i cili jetonte në Gjermani, ishte gjithashtu shumë i shqetësuar, duke kërkuar ndihmë. Nuk kishte asnjë shenjë nga Dehran Kamberovski (42), një burrë që dikur jetonte në Serbi dhe tetë muaj para se Sabina dhe vajza e saj të zhdukeshin, ai u martua me të dhe filloi të jetonte me nënën dhe vajzën në shtëpinë që Sabina e trashëgoi nga nëna.

 

Rasti është raportuar në polici më 3 shtator. Nëse asgjë tjetër, ne prisnim që fotot e tyre të gjendeshin kudo, në të gjitha mediat, në televizione, që publiku ta dinte se çfarë po ndodhte, ndaj nëse dikush kishte informacion të na telefononte. Nuk dua ta them këtë, por më shtyn të mendoj se për shkak se jemi familje rome, nuk ka interes për çështjen. Na mbetet vetëm të presim dhe nuk ka asnjë lajm se si po shkojnë kërkimet – thotë Shaban. Ai shpjegon se familja sapo ka filluar të kërkojë të afërm në Dehran dhe ka rënë në kontakt me motrën e tij që jetonte në Gjermani. E pyetën nëse dinte ndonjë gjë, nëse kishte ndonjë informacion se ku ishte vëllai i saj, por edhe ku ndodheshin Sabina dhe Elif, por nuk morën asnjë përgjigje.

Related posts

LSM: Më nji maj puntorët në protesta

Xh M

Kurti për Ballkanin e Hapur: Do të mbështesim nisma në të cilat nga fillimi është e përfshirë BE-ja

D V

Kryeministri Kovaçevski në hapjen e Kuvendit të Përgjithshëm të OKB-së në Nju-Jork

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More