Agjencia Zhurnal.mk.

Nëndetësja e veçantë elektrike për tre persona që mund t’ju ndihmojë të eksploroni thellësinë detare

Kur bëhet fjalë për udhëtimet futuristike, kjo nëndetëse e re ultra-luksoze mund të jetë pajisja për një mënyrë për të eksploruar thellësitë.

 

Pajisja mund të bartë tre pasagjerë në çdo kohë, anija “Super Sub” mund të zhytet 300 metra nën ujë me shpejtësi deri në 10 nyje.

Nëndetësja elektrike në formë plumbi iu drejtohet eko-turistëve që duan të argëtohen nën det me breshkat, peshkaqenë dhe kafshë të tjera detare.

Dizajni i saj është shpalosur nga U-Boat Worx – një kompani holandeze e cila krenohet se nëndetësja ka të njëjtën dinamikë efikase të rrjedhës si një makinë elektrike.

“Ne jemi shumë të emocionuar për këtë krijim”, tha CEO i U-Boat Worx, Bert Houtman.

“Është diçka për të cilën kemi punuar shumë dhe tani për të pasur zhytësin më dinamik të mundshëm, nuk mund të jemi më të kënaqur”.

“Ne kemi besim se klientët tanë do të ndihen njësoj”.

Super Sub u prezantua për herë të parë në vitin 2021. 

Related posts

SpaceX ka dërguar tashmë 100 mijë satelitë të internetit te klientët

D V

Çfarë i bën të veçantë smartphone-t e rinjë të palosshëm nga Samsung?

lina

Twitter shkoi në ekstrem për tu mbrojtur nga Musk: Çfarë është masa “pilula helmuese”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More