Agjencia Zhurnal.mk.

Nenad Rashiq, ministër i ri për Komunitete dhe Kthim

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, është emëruar sot ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Vendimi për emërim është nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Posti i ministrit për Komunitete dhe Kthim ka qenë vakant për gati një muaj, pasi ish-ministri Goran Rakiq dha dorëheqje.

Related posts

Vdes një person në Pejë, dyshohet se u godit qëllimisht me veturë

Xh M

Nagip Krasniqi shkarkohet nga pozita e kryeshefit të KEK-ut

D V

Parlamenti Evropian miraton planin prej 6 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky