Agjencia Zhurnal.mk.

Nëna e dy djemve të vrarë në tragjedinë e familjes shqiptare në Gjermani zgjohet nga koma artificiale

Ajo i mbijetoi vrasjes së tmerrshme të të shoqit, por ende nuk është gati të merret në pyetje.

 

Në Ditën e Krishtlindjeve, në një shtëpi të një familje shqiptare në një qytet afër Hamburgut, mjeshtri Flamur R. (44) qëllon dy djemtë e tij (11, 13) dhe gruan e tij Advije R. (38), pastaj veten.

Nga kjo tragjedi mbijetoi vetëm Advije R., e shtrirë në spital me disa plagë me armë zjarri.

Dhe tani ajo është zgjuar nga koma artificiale, shkruajnë mediat gjermane.

Si e priti vdekjen e djemve dhe çfarë e shtyu babanë në aktin e tij gjakatar, 38-vjeçarja nuk mund të pyetet ende.

“Ju nuk mund ta merrni ende në pyetje sepse, sipas vlerësimit mjekësor, ajo nuk është ende në gjendje për diçka të tillë”, tha kryeprokurorja Ulla Hingst të enjten.

Sipas konstatimeve të hetuesve, 44-vjeçari ka vrarë me nga një të shtënë djemtë e tij 11 dhe 13 vjeç në mbrëmjen e 26 dhjetorit vonë, para se të qëllonte veten në armë.

Advije R. u plagos rëndë në spital me disa plagë me armë zjarri dhe fillimisht ishte në gjendje kome artificiale.

Nga provat mjeko-ligjore rezulton se Flamur R. ka tërhequr këmbëzën e armës të paktën tetë herë.

“Tetë gëzhoja u gjetën në shtëpi”, tha Hingst.

Mësohet se 44-vjeçari nuk kishte leje armësh dhe motivi i tij mbetet i paqartë. 

Related posts

Vrasja e 18 vjeçares, Ibishi thotë se për dorasin parashihet dënim deri në burgim të përjetshëm

D V

Haradinaj nesër shpalos programin për Prishtinën

D V

Çështja e TVSH-së, Murati: Nuk kemi premtuar se do të vazhdojë 8 përqindëshi, këtë vit pati rritje të fitimit në gastronomi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More