Agjencia Zhurnal.mk.

Nën patronatin e FFK-së, sot filloi “Tournament Prishtina 2022”, Agim Ademi i fton të gjithë ta ndjekin turneun nga afër

Nën patronatin e FFK-së, sot ka filluar “Tournament Prishtina 2022”, në kuadër të programit për zhvillimin e futbollit spontan (futbollit të rrugës).

Ky event, i cili po zhvillohet në sheshin “Zahir Pajaziti”, në kryeqytet, do të zgjasë deri më 29 qershor, teksa po marrin pjesë 20 ekipe.

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi i ka ftuar të gjithë për ta ndjekur nga afër këtë turne, i cili qysh në mbrëmjen e parë ka zgjuar interesim të madh.

Ademi thekson se nga ky turne mund të dalin edhe talentë, të cilët më pas do të mund të regjistrohen në klubet e futbollit dhe të futsallit.

Postimi i plotë nga Agim Ademi:

Në kuadër të programit tim për zhvillimin e futbollit spontan (futbollit të rrugës), sot, ka filluar “Tournament Prishtina 2022”, nën patronatin e FFK-së e në mbikqyrje të
Getart Hysenit, Bajram Murturit dhe Lulzim Berishës.

Ky event, i cili po zhvillohet në sheshin “Zahir Pajaziti”, në kryeqytet, do të zgjasë deri më 29 qershor, teksa po marrin pjesë 20 ekipe.

Qysh në mbrëmjen e parë ky turne ka zgjuar interesim të madh. E përveç kënaqësisë që sjellë loja e futbollit për qytetarët dhe bashkëatdhetarët tanë gjatë këtyre mbrëmjeve verore, nga ky turne mund të dalin edhe talente, të cilët më pas do të mund të regjistrohen në klubet e futbollit dhe të futsallit.

Ju ftoj ta ndiqni nga afër këtë turne!

#BashkëPërFutbollin

/Gazeta Olle/

Related posts

Radev: Për momentin jemi në gjendje të vetos për Maqedoninë e Veriut

Z.H

Zjarr në Drugovë të Kërçovës, digjet një shtëpi

Xh M

Eskaloi Janushevi: “I kërkon ferr” djalit të Talat Xhaferit ndërsa për Xhaferin thotë se përdorë drogë !?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More