Agjencia Zhurnal.mk.

Në VK Tabanovc, koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga vendi është rreth 40 minuta

Shkup, 25 gusht – Në vendkalimin kufitar Tabanovc për hyrje dhe dalje nga vendi sot në mëngjes pritet rreth 40 minuta për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, njoftoi LAMM.

Në vendkalimet e tjeraa kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.  

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë nëpër rrugë kryesisht të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur.

Related posts

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Xh M

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit

Xh M

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Xh M