Agjencia Zhurnal.mk.

Në VK Tabanoc pritet rreth 40 minuta

Shkup, 1 shtator  – Në vendkalimin kufitar Tabanoc vërehet frekuencë e rritur e automjeteve dhe për dalje nga vendi pritet rreth 40 minuta, kumtoi Lidhja Automo e Maqedonisë.

 

Në vendkalimet e tjera kufitare nuk ka ndalesa më të gjata nga ana e Maqedonisë së Veriut për hyrje dhe dalje nga vendi.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Related posts

Tirana dhe Struga nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Z.H

VMRO-DPMNE: Kanë kaluar më shumë se 16 orë, qeveria ende hesht dhe nuk jep asnjë informacion për tragjedinë

N E

Boçvarski dhe Garsia biseduan për rinovimin e linjës ajrore Shkup – Barcelonë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More