Agjencia Zhurnal.mk.

Në vizitë tek i pari i komunës Çair, Visar Ganiu

Shkup, 25 Korrik – Sot Komunen Cair e kaploi nje larshmeri ngjyrash ngra grupet tona pjesemarrese, si edhe vitet e kaluara dyert na i hapi e na nderoi me mikpritjen e tij i pari i Komunes Cair, z. Visar Ganiu.

Si cdo here shume bujare dhe i hapur per bashkepunim, dashamire i artit dhe kultures z. Visari grupet pjesemarrese i komplimentoi me buzeqeshje e energji pozitive ju tha fjale miradije per angazhimin e tyre dhe per rrugen e gjate te cilen e kane bere per te ardhur e per te zbukuruar vendin tone.

Mes tjerash, ai foli per vleren e organizimeve te tilla te cilat jane shume te rendesishme per perparimin e nje vendi si dhe jetesen e nje historie te nje populli.

Faleminderit kryetar per zemergjeresine tende, per mbeshtetjen e pashoqte, per keshillat dhe fjalet e mira!

Z. Visari, gjithashtu na nderoi me dhurata si simbol dhe kujtim nga Shkupi e komuna Çair. Ku bashkepunim i jone premton shume per rritjet e kultivimin e kultures dhe premton per nje te ardhme te fuqishme.

Ju faleminderit per kurajon, per prezencen tuaj ne evenimentin tone dhe perkrahjen e pakursyer!

Related posts

Sela: Dhjetëra gjykatës dhe prokurorë publikë nën kontrollë të BDI-së

I.A

AlternAtivA me nismë për ndryshimin e Ligjit për Shtesat Sociale për Fëmijë

Xh M

Rruga Shkup-Bllacë, trafik me kujdes të shtuar

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More