Agjencia Zhurnal.mk.

Në vendkalimin kufitar Evzoni zbulohen 90 kilogram kanabis në kamionin nga Maqedonia

Siç raporton MIA, me ndihmën e qenve dhe pjesëtarëve të Shërbimit të pavarur për të hyra publike të Greqisë, në vendkalimin kufitar Evzoni, në Kamion që në Greqi ka hyrë nga Maqedonia e Veriut janë zbuluar 90.5 kilogram kanabis.

 

Kanabisi, sipas mediave greke, ka qenë i paketuar në 88 paketa të fshehura në gomat rezervë nën kamion.

Shoferi i kamionit është arrestuar dhe ndaj tij do të niset procedurë penale.

Related posts

Një person ka rrahur disa policë në Shkup

Redaksia

I bie dritarja sipër, vdes një 5-vjeçar në Drenas

D V

Grabitje në një supermarket në Prishtinë, autorët terrorizojnë punonjësen e arkës dhe marrin paratë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More