Agjencia Zhurnal.mk.

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje në Maqedoni

Shkup, 13 nëntor –Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerë nëpër rrugë kryesisht të thata.

 

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Related posts

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

D V

Shpresë e re për fillim të negociatave pasi sot Sllovenia mer presidencën me BE-në

Z H

Zejdi në ClickPlus: Sela e pershpejtoi punën dhe në fund dështuam

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More