Agjencia Zhurnal.mk.

Në Tabanoc pritet rreth 30 minuta

Shkup, 10 gusht  – Në vendkalimin kufitar Tabanoc këtë mëngjes vërehet rritje e frekuencës së automjeteve, për shkak të së cilës koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga shteti është rreth 30 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, informon LAMM.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. 

Related posts

Babai i Vanjës në gjykatë – kërkohet paraburgim!

Xh M

Babai i Vanjës sillet para Gjykatës Themelore Penale

Xh M

Liderët vendosën, zgjedhje të dyfishta më 8 maj

Xh M