Agjencia Zhurnal.mk.

Në Tabanoc pritet deri në gjysmë ore

Shkup, 26 korrik – Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni nëpër rrugët shtetërore të Maqedonisë po zhvillohet pa pengesa dhe nëpër rrugë të thata.

 

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar, ndërsa në vendkalimin kufitar Tabanoc koha e pritjes për hyrje në shtet është rreth 30 minuta. Në vendkalimet tjera nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Related posts

Shqiptohen 253 kundërvajtje trafiku në Shkup, 49 në gjendje të dehur

Redaksia

Bisedë telefonike e Pendarovskit me sër Stjuart Piç, përfaqësues special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor

D V

OBRM-PDUKM: Qeveria është vonuar me fushatën e vaksinimit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More