Agjencia Zhurnal.mk.

Në Tabanoc për hyrje dhe dalje pritet rreth gjysmë ore

Shkup, 19 korrik – Në vendkalimin kufitar Tabanoc është rritur frekuenca e automjeteve, koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga shteti është rreth 30-të minuta. Në vendkalimet tjera kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, informojnë nga Lidha Automoto e Maqedonisë.

 

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerë, vende-vende nëpër rrugë të lagështa.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Related posts

Filloi viti i ri shkollor, nxënësit u kthyen në bankat shkollore

Z H

Pahor: Nevojitet kompromis i pranueshëm për Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarinë

D V

Osmani u takua me diplomatët e sapozgjedhur të diasporës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More