Agjencia Zhurnal.mk.

Në Suharekë luhet ndeshja për kampionin vjeshtor

Nesër me fillim nga ora 13:30 në Suharekë zhvillohet një nga ndeshjet më interesante në Superligën e Kosovës këtë vit.

Ballkani momentalisht është në pozitën e dytë pasi që Drita fitojë takimin me Ulpianën në Gjilan, por Ballkani me një fitore eventuale do të kryesonte përsëri tabelën.

SC Gjilani me 32 pikë, rreshtohet në pozitën e tretë, dy pikë më pak se rivalët e Dritës që janë duke e kryesuar kampionatin, por kuqebardhët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Skifterët në pesë takimet e fundit janë më të suksesshëm se Xhebrailët, duke fituar dy ndeshje, barazuar dy të tjera dhe humbur një.

Përballja e parë këtë edicion u mbyllë me barazim në Gjilan, me rezultatin 1-1 pas 90-të minutave shumë dramatike.

Dy skuadrat nesër do të kërkojnë fitoren, pasi që shpërblimi i kësaj fitore do të thotë të dimërosh si lider në Superligën e Kosovës.

/Gazeta OLLE/

Related posts

Transferimi i ri i bashkohet ekipit të Ballkanit në Ohër

Redaksia

Dimovski: Kryengritje sociale për realizimin e të drejtave të punëtorëve

Xh M

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More