Agjencia Zhurnal.mk.

Në spitalin e fëmijëve në Kozle janë të hospitalizuar 19 fëmijë të infektuar me Covid

Shkup, 4 nëntor – Ministria e Shëndetësisë informon se për momentin në spitalin në Kozle janë të shtrirë gjithsej 19 pacientë të moshës së mitur, gjegjësisht nga 9 deri në 16 vjet, informon Zhurnal.

 

Gjithsej në shtet ka 885 të infektuar nga mosha 0-17 vjeç. Një pacient është në mbështetje me oksigjen ndërsa të tjerët janë me pasqyrë të lehtë klinike. Asnjë prej fëmijëve nuk është ivaksinuar.

Sipas të dhënave nga sistemi termini im, deri tani 5800 fëmijë të moshës 12,13,14,15,16 dhe 17 vjeç kanë pranuar një dozë vaksinë për Covid ndërsa janë rivaksinuar 4860 fëmijë./Zhurnal.mk

Related posts

Osmani në takimin e jashtëzakonshëm të NATO-s kushtuar marrëdhënieve të Aleancës me Rusinë

Z.H

Reagon BDI, tregon ku është realizuar fotografia e Ahmetit me “numëratorin e parave”

I Z

Dita e tretë me radhë e debatit të përgjithshëm për ribalansin e plotësuar të Buxhetit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More