Agjencia Zhurnal.mk.

Në repartin e urologjisë u promovua procedura e re – u vendos nefrostoma perkutane

Tetovë, 25 shtator – Në Repartin e urologjisë pranë IPSH Spitalit Klinik Tetove, sot nën udhëheqjen e Dr. Albon Asanit dhe asistimin e Dr.Erzen Elezit u promovua procedura e re në urologji. Me sukses u vendos nefrostoma perkutane. Stafi mjeksor i Repartit të Urologjisë u tregua në nivel (motra Afërdita Ademi, tekniku Zoran Perovski, ndihmës personel-Ferat Izairi dhe të tjerë). Procedura u mbikqyr nga prof. Dr. Skender Saidi (Klinika e Urologjisë në Shkup)

Related posts

Panel diskutim “Ndërtim i rezistencës përmes planifikimit efektiv rreth vazhdimësisë së biznesit”

D V

Zgjedhjet, eurointegrimet, Kodi zgjedhor dhe qeveria teknike – tema të takimit të sotëm të liderëve në Kuvend

D V

Debat “Çfarë bëjmë mbi raportimin e (pa)ndjeshëm gjinor?”

D V