Agjencia Zhurnal.mk.

Në QKUK dhe në spitalet e tjera aktualisht janë duke u trajtuar 60 pacientë me COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se aktualisht trajtim mjekësorë për COVID-19,  janë duke marrë 60 pacientë, ky numër është në nivel të Qendrës Klinike  dhe Universitare dhe spitaleve të tjera të përgjithshme.

E në kuadër të tyre sipas ShSKUK-së, 29 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 3 të tjerë në gjendje më të rëndë pra në kujdes intensiv.

“Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK), në trajtim spitalor janë 60 pacientë, 29 me oksigjeno-terapi dhe 3 në kujdes intensiv mjekësor”, bënë të ditur ShSKUK.

60 pacientë nga COVID-19, po trajtohen në ShSKUKNë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK), në…

Posted by Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës on Tuesday, November 2, 2021

Related posts

Mbi 805 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

D V

FSK të hënën pranon automjetet ushtarake të blinduara, donacion i SHBA-ve

D V

“Jam i dashuri i saj”/ Deputetja dhe familja e saj kërcënohen me jetë, arrestohet autori

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More