Agjencia Zhurnal.mk.

Në pranga dy persona për blerje të votave në Shkup

Shkup, 30 tetor – Siç njoftojnë nga policia, 59 vjeçari G.Z dhe 63 vjeçari A.S nga Shkupi rreth orës 14 janë arrestuar në lagjen Dame Gruev të Shkupit për shkak se kanë dhënë para në këmbim të votës në zgjedhjet lokale.

 

Personave që u kanë dhënë para në këmbim të votës, sipas policisë, u kanë marrë kopje të letërnjoftimeve.

Gjatë arrestimit atyre u janë gjetur para dhe sende të tjera.

Për rastin është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngritet kallëzim penal.

Related posts

Arrestohen dy persona të dyshuar për grabitje të armatosur, policia atyre u gjen drogë gjatë bastisjes

Redaksia

Mariçiq nga Podgorica: Ballkani Perëndimor meriton të ardhme të sigurt dhe evropiane

Redaksia

Editorial/ A po tenton Vuçiq që përmes të pagjeturve të luajë rolin e viktimës para ndërkombëtarëve?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More