Agjencia Zhurnal.mk.

Në pranga dy persona për blerje të votave në Shkup

Shkup, 30 tetor – Siç njoftojnë nga policia, 59 vjeçari G.Z dhe 63 vjeçari A.S nga Shkupi rreth orës 14 janë arrestuar në lagjen Dame Gruev të Shkupit për shkak se kanë dhënë para në këmbim të votës në zgjedhjet lokale.

 

Personave që u kanë dhënë para në këmbim të votës, sipas policisë, u kanë marrë kopje të letërnjoftimeve.

Gjatë arrestimit atyre u janë gjetur para dhe sende të tjera.

Për rastin është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngritet kallëzim penal.

Related posts

Aksion dhe aktivitete ekologjike me qëllim që të jetë të pastër në “Tregun e grave” në Tetovë

D V

Angelloska Bezhoska: Ngjarjet gjeopolitike mund ta ngadalësojnë rritjen

Redaksia

Kapet me 7 emigrante të paligjshëm, vihet në pranga 29-vjeçari në Gjirokastër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More