Agjencia Zhurnal.mk.

Në një vjetorin e zgjedhjeve lokale, VMRO sot prezanton llogaridhënie për kryetarët e komunave

Shkup, 5 nëntor – VMRO-DPMNE, sot dhe nesër në Shkup organizon panair politik për llogaridhënie për punën e bërë në vitin e parë të mandateve të kryetarëve të komunave të cilët fituan në zgjedhjet e fundit lokale.

 

Siç kumtuan nga partia, slogani nën të cilin do të zhvillohet ngjarja është “Panairi i ndryshimeve që sjellin të ardhme”, ndërsa do ta hapë kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Muckoski.

Në panair krahas bisedës për punën e bërë në komunat dhe interaksionin me kryetarët e komunave, janë paraparë më shumë diskutime për tema aktuale siç janë zhvillimi ekonomik lokal, energjetika dhe vetëqeverisjet lokale, digjitalizimi, si edhe një diskutim i veçantë i organizatave ndërkombëtare mbështetëse të VMRO-DPMNE-së dhe proceset reformuese.

“VMRO-DPMNE është e kënaqur nga puna e bërë e kryetarëve të komunave të cilët këto rezultate i realizojnë në kushte të rënda të krizës ekonomike, politike dhe energjetike. Ndryshimet janë të dukshme dhe vërehet një qasje më ndryshe dhe e hapur në zgjidhjen e problemeve të qyetarëve. Po përpiqemi të zgjidhim sa më shumë probleme, ndërsa ndryshimet sjellin të ardhme në të cilën besojmë bashkërisht”, thonë nga partia.

Related posts

Aksident i rëndë në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup, afër fshatit Arnaqi

Xh M

Një Ballkan Perëndimor demokratik, i sigurt dhe i begatë mbetet thelbësor për këtë vizion

Xh M

Deri të martën mot me vranësira dhe të reshura të shiut, nga dita e mërkurë mot stabil me temperature më të ulëta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More