Agjencia Zhurnal.mk.

Në një fermë në Australi janë vrarë tre persona

Policia e Australisë Veriore është në kërkim të sulmuesit i cili në një fermë në Bogi me armë zjarri i vrau tre persona, ndërsa një person është lënduar.

“I plagosuri rëndë udhëtoi shumë e shumë kilometra për të lajmëruar autoritetet. Kur po bisedonte me ne, ishte në gjendje shoku. Ai pësoi një plagë me armë zjarri në bark dhe u dërgua në spitalin e qytetit Mekej për operacion urgjent”, kumtoi policia.

Policia theksoi se akoma është në kërkim të sulmuesit ose sulmuesve.

Në Bogi, rreth 120 kilometra në veri të Brizbejnit jetojnë rreth 200 njerëz.

Australia i ka disa nga ligjet më të rrepta të armëve në botë, të vendosura pasi një person i armatosur i vrau 35 njerëz në Port Arthur në vitin 1996.

Related posts

Sipas ushtrisë ukrainase, Rusia po fokusohet në ruajtjen e kontrollit në Donetsk dhe Luhansk

D V

Presidenti kinet Xi Jinping zhvillon bisedë telefonike me Putinin

Z.H

Përmbytjet në Kinë kanë lënë të vdekur 12 persona – 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More