Agjencia Zhurnal.mk.

Në një aksion të madh policor në shtet privohen nga liria më shumë se 15 personave

Shkup, 5 korrik – Policia e Maqedonisë së Veriut e përforcuar me policinë speciale mëngjesin e sotëm në Shkup, Manastir dhe Resnjë, gjatë bastisjeve në disa lokacione ka privuar nga liria mbi 15 persona.

Gjatë bastisjeve janë gjetur një sasi e madhe municionesh dhe sende të tjera të lidhura me vepra penale.

 Nga MPB-ja konfirmojnë se janë në vijim bastisjet, ndërsa për qëllimin e këtij aksioni të madh policor dhe për rezultatin përfundimtar të bastisjeve më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës

Related posts

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Xh M

MPB: Është zbardhur vrasja e 76-vjeçarit në Kriva Pallankë, është arrestuar një 27-vjeçar

D V

Në territorin e tërë shtetit shqiptohen 500 kundërvajtje në trafik

D V