Agjencia Zhurnal.mk.

Në Nepal dhe Indi 48 të vdekur në shirat monsune

Në Nepal dhe Indi, 48 persona kanë vdekur nga shirat monsune dhe rrëshqitjet e dheut, njoftuan sot autoritetet e të dyja vendeve.

 

Në Nepalin perëndimor, 22 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut që ka ngujuar rreth 100 shtëpi, kumtoi policia lokale, duke shtuar se 11 persona janë lënduar

Në Indinë fqinje, 26 persona kanë vdekur nga shirat monsune që kanë rënë që nga e premtja.

Mes viktimave ishin nëntë punëtorë të bllokuar nga shembja e një muri ndërtimi në qytetin Laknau në shtetin indian Utar Pradesh.

Sezoni i shirave monsune, i cili zgjat nga qershori deri në shtator, është i rëndësishëm për ujitjen e të mbjellave dhe për furnizimin me ujë në atë pjesë të Azisë, ku jeton një e pesta e popullsisë së botës. Megjithatë, në atë stinë një numër i madh njerëzish vdesin nga përmbytjet dhe stuhitë.

Related posts

Foto tronditëse nga shtëpia ku mbeti e vdekur Elmira Sefo, shkëmbi i madh që çau çatinë

Xh M

Misteri i katër muslimanëve të vrarë në New Mexico

Xh M

Zelensky shkarkon udhëheqësit e shërbimit të sigurisë dhe të prokurorisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More