Agjencia Zhurnal.mk.

Në Kenia janë vrarë katër protestues

Katër protestues u vranë në Kenia gjatë një proteste me qëllim të nxjerrjes në pah të rreziqeve që paraqesin kafshët e egra, tha sot policia lokale.

Protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë, duke shkaktuar të shtëna me armë, tha shefi i policisë së qytetit Mashuru, duke shtuar se hetimi do të tregojë se çfarë ka ndodhur saktësisht.

Guvernatori i dzonës Kaxhijado i bëri thirrje policisë që të shmangte përdorimin e forcës së tepërt dhe u bëri thirrje shërbimeve të mbrojtjes së kafshëve të egra “që t’i mbajnë kafshët larg kenianëve”.

Related posts

Zvicra refuzon ta ndihmojë Ukrainë me 5 miliardë franga

Xh M

Kina si vendi më i madh në zhvillim në botë bazohet në faktet dhe ligjin ndërkombëtar.

Xh M

Trump paditet lidhur me rastin e dokumenteve të klasifikuara

Xh M