Agjencia Zhurnal.mk.

Në Itali prezantohet SUV-i elektrik Aehra, do të jetë i disponueshëm edhe si limuzinë

Segmenti i SUV-ve premium është mbushur me rivalë, e një prej lojtarëve të rinj është Aehra.

 

Fjala është për kompaninë italiane Aehra e cila dizajnoi SUV-in elektrik me pamje interesante.

Edhe pse nuk është SUV-i i parë me dyer “gullwing”, megjithatë është i pari që ka edhe dyer gullwing dhe flutur.

Dyert e përparme hapen nga lart e ato të pasme nga para, derisa, por ajo çfarë tërheq më së shumti vëmendjen janë retrovizorët e hollë.

Shefi i dizajnit në kompaninë Aehra, Filippo Perini, ka thënë se dizajni i veturës paraqet “një prezencë të guximshme”.

Ai më herët ka qenë dizajneri kryesor në kompaninë Lamborghini, kështu që një pamjet e tillë e SUV-it elektrik nuk ndonjë befasi e madhe.

Related posts

Polestar 2 me vetëm një mbushje të baterisë tani mund të  përshkojë më shumë kilometra

D V

Kryevepra e re e Ferrarit debuton në nëntor

D V

Porsche 911 Targa 4, shpejtësinë nga 0-100 e arrin për 3,6 sekonda – atë maksimale e ka të kufizuar në 304 km/h

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More