Agjencia Zhurnal.mk.

Në ditën ndërkombëtare të vajzave, presidentja Osmani viziton lojtaret e klubit Prishtina

Presidentja Vjosa Osmani ka shkuar për një vizitë në klubin e Prishtinës, në kategori të femrave.

Arsyeja e kësaj vizite nga e para e vendit tonë ishte me rastin e ditë ndërkombëtare të vajzave.

Osmani përmes një postimi në llogarinë e saj zyrtare në ‘Facebook’, bëri të ditur se vajzat përveç përballjeve të tyre ndaj ekipeve kundërshtare, duhet të luftojnë edhe ndaj stereotipeve në shoqëri.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë të Presidentes së Kosovës (pa ndërhyrje):

Vajzat në sport⚽️

Me rastin e ditës ndërkombëtare të vajzave, takuam klubin futbollistik të vajzave “Prishtina”.

Vajzat nëpër klubet e futbollit në shoqërinë tonë duhet të luftojnë jo vetëm kundër ekipeve të tjera në fushën e futbollit, por edhe kundër stereotipeve në shoqëri. Megjithatë, ato munden.

Pasioni i këtyre vajzave mund të kapërcejë edhe pengesat e tilla, sepse ato nuk dorëzohen kurrë.

Ato na dhanë mesazhin se për të arritur atë që do në jetë nuk mjafton vetëm talenti, por edhe guximi për ta kaluar çdo vështirësi dhe paragjykim.

Krenare me vajzat tona. ??

Related posts

Katër seanca plenare në Kuvend

Z.H

EDITORIAL / Sa të rëndësishme janë marrëveshjet midis Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë!

Z.H

„ЕasyJet” hyn në tregun tonë me linjë ajrore nga Gjeneva në Shkup

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More