Agjencia Zhurnal.mk.

Në Dibër rritet jehona e votuesve

Dibër, 14 nëntor – Në orët e pasdites po rritet përqindja e jehonës së votimit të raundit të dytë të sotëm zgjedhor për kryetar të Dibrës.

 

Sipas Rilind Hasës, kryetar i Komisionit Komunal Zgjedhor deri në orën 15 të drejtën e votës e kanë realizuar 29 për qind nga numri i përgjithshëm në listën e vetme zgjedhore, që është për katër për qind më shumë nga raundi i parë zgjedhor.

“Nga gjithsej 19.211 votues të regjistruar të drejtën e votimit e kanë realizuar 5.561 qytetarë apo 29 për qind, që është katër për qind më shumë krahasuar me raundin e parë. Atëherë deri në orën 15 të drejtën e votës e kanë realizuar 4.784 apo 25 për qind”, deklaroi Hasa për MIA-n.

Shtoi se deri tani janë parashtruar nëntë ankesa për mbrojtjen e të drejtës zgjedhore personale dhe të njëjtat janë pranuar.

Related posts

Vendet e Vishegradit PRO “Mini Schengen-it”: Mbështesin përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së

D V

Ganiu: Çairi është zyrtarisht komuna më e gjelbëruar në Shkup

Redaksia

Nikollovski nga VMRO-DPMNE: Duhen zgjedhje urgjente

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More