Agjencia Zhurnal.mk.

Në Dibër gjenden 6 bomba dore nga lufta e dytë botërore

Dibër, 21 shtator – Më 19.09.2021 në SPB Dibër është paraqitur se në vendin e quajtur “Venec” në bregun e liqenit të Dibrës, janë gjetur disa mjete eksplozive.

 

Pas ekspertizës nga ekipet policore dhe përfaqësues të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, është konstatuar se bëhet fjalë për gjashtë bomba dore nga lufta e dytë botërore.

Të njejtat më pas janë shkatërruar./Zhurnal.mk

Related posts

Policia bën kërdinë, vetëm dje sanksionoi 819 shoferë!

D V

Grabitje në një supermarket në Prishtinë, autorët terrorizojnë punonjësen e arkës dhe marrin paratë

D V

Tetovarja sulmohet fizikisht nga kunata e saj

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More