Agjencia Zhurnal.mk.

Në “Deve Bair” arrestohet një shtetas turk pasi ka treguar “dokumente false”

Shkup, 21 dhjetor – Një shtetas turk është arrestuar dje në vendkalimin kufitar “Deve Bair”, pas në kufi ka treguar “dokumente false” për rimorkio, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

 

“Dje në orën 18:20 në vendkalimin kufitar ‘Deve Bair’, gjatë kryerjes së kontrollit të B.M (60) nga Turqia, i cili ka drejtuar kamionin ‘Mecedes’ me targa të Turqisë, është konstatuar se kartoni i gjelbër ndërkombëtar për kamionin dhe kartoni i gjelbër për gjysmërimorkionë që i ka paraqitur për shqyrtim kanë qenë me përmbajtja të rreme”, theksojnë nga MPB-ja.

Ai është privuar nga liria dhe u është dorëzuar nëpunësve të policisë të Stacionit Policor në Kriva Pallankë për hetim të mëtejshëm

Related posts

Në Shkup, janë gjobitur 243 shoferë, 56 për ngasje të shpejtë

Z H

Rrahje në Gostivar, policia qetëson situatën me të shtëna në ajër

Redaksia

Trafikim me të mitur në Tiranë, arrestohet 33-vjeçarja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More