Agjencia Zhurnal.mk.

Në Demir Hisar kapet një banor me pushkë dhe municion

Me datë 12.10.2023 në Demir Hisar, oficerët e policisë të njësisë kriminale të SPB Manastir ia kanë hequr lirinë G.C.(61) nga Demir Hisar.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij dhe ambientet ndihmëse, të kryer me vendim gjykate, iu gjet dhe u sekuestrua një pushkë gjuetie e kalibrit 12 mm “Baikal”, një pushkë me ajër të kalibrit 4.5 mm dhe 17 fishekë të kalibrit 12 mm.

Personi është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Related posts

Është zhdukur një grua nga Kumanova

Xh M

Tetovari e denoncon si të zhdukur bashkëshorten, “u largua nga shtëpia e prindërve të saj”

Xh M

Të arrestuarit për vrasjen e Vanja Gjorçeskës ndodhen në burgun e Shkupit

Xh M