Agjencia Zhurnal.mk.

Në Bit Pazar janë konfiskuar rreth 2.000 copë mjete piroteknike

Shkup, 31 dhjetor – Gjithsej 1.828 copë mjete të ndryshme piroteknike janë gjetur dhe konfiskuar dje në Bit Pazar, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

 

Siç informojnë prej aty, mjetet janë gjetur gjatë aksionit të koordinuar për pengimin e shitjes dhe përdorimit të mjeteve piroteknike në rajonin e Qytetit të Shkupit, të cilin e kanë kryer Nëpunës policorë nga Njësia për tregti të palejuar dhe Njësia për polici intervente pranë SPB Shkup dhe nëpunës policorë nga Sektori për polici kriminalistike pranë MPB-së.

Pas dokumentimit të tërësishm dhe ndriçimin e rastit, do të parashtrohet padi adekuate.

Related posts

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Për vozitje të shpejtë 277 gjoba në territorin e tërë shtetit

D V

Makina me shpejtësi të madhe dhe shoferë të dehur, policia pezullon dhjetëra patenta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More