Agjencia Zhurnal.mk.

Në Ajduk Çeshma të Kumanovës gjendet një granatë e pashpërthyer nga lufta e dytë botërore

Kumanovë, 1 nëntor – Një kumanovar ka gjetur granatë nga Lufta e Dytë Botërore, kumtoi sot SPB Kumanovë. A. M. ka raportuar në polici se e ka gjetur granatën e pa shpërthyer në lagjen Ajduçka Çeshma.

 

“Më 30 tetor të këtij viti në ora 16:57 në SPB Kumanovë A.M. nga Kumanova ka raportuar se në lagjen Ajduçka Çeshma, ka gjetur granatë të pashpërthyer minahedhëse nga Lufta e Dytë Botërore me kalibër 82 milimetër”, kumtoi policia.

Ekipi i SPB Kumanovë ka kryer inspektim, ndërsa granata është tërhequr në mënyrë të sigurt nga pirotekniku nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim për procedurë të mëtutjeshme.

Related posts

Padi penale për “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm” për pronarin e kalit që lëvizte nëpër autostradë

D V

Arrestohet një person për kanosje në Shtime, i konfiskohet edhe një armë

D V

Tre të vdekur në tri aksidente brenda ditës në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More