Agjencia Zhurnal.mk.

Në aeroportin e Shkupit janë arrestuar dy persona të kërkuar me urdhërarrest

Në vendkalimin kufitar “Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit” sot nëpunësit policorë i privuan nga liria M.B. (36) nga Shkupi dhe G.R. (37) nga Shkupi.

 

Siç informuan nga MPB-ja, M.B. kërkohej me urdhërarrest nga Gjykata themelore e Shkupit për vuajtje të dënimit me burg prej një viti për vepër penale të kryer sipas nenit 197 nga Kodi Penal. Personi do të dërgohet në burg.

Edhe Gj.R.(37) nga Shkupi ishte kërkuar me urdhërarrest qendror me urdhër të Gjykatës themelore të Shkupit për vuajtjen e dënimit me burgim prej një viti për vepër penale të kryer sipas nenit 197 nga Kodi Penal. Ajo do të dërgohet në burg.

Related posts

Po luante me bashkëmoshatarët ku nga ura ra në lumë – policia jep detaje për vdekjen e 6 vjeçarit në Dragash

D V

Treni godet për vdekje dy migrantë në Gjevgjeli

Z.H

Arrestohet një person nga Jellovjani

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More