Agjencia Zhurnal.mk.

Në 300 metra para vendngjarjes ka patur derdhje të derivatit dhe tym

Sofje, 1 dhjetor – Ka indicje se në 300 metra para vendit të katastrofës me autobusin, ka patur derdhje të derivatit dhe të tymit, transmeton Zhurnal.

 

Këtë e deklaroi sot ministrja rajonale e Bullgarisë, Violeta Komitova.

“Vendi ku ndodhet qarkorja për dalje nga rruga drejt fshatit Bosnek, ku më 23 nëntor ndodhi tragjedia me autobusin ku humbën jetën 45 udhëtarë, nuk është autostradë apo rrugë e shpejtë, por rrugë e thjeshtë. Në 300 metra para vendngjarjes ka patur derdhje të derivatit dhe tym”, ka deklaruar Komitova.//Zhurnal.mk

Related posts

Pa ujë sot një pjesë e rrugëve “Xhon Kenedi” dhe “Kemajl Sejfulla” në Çair

Z H

Taravari: BDI, BESA e PDSH janë shkrirë në LSDM, Zaevi i konsideron si të vetat

R Zh

“Ku e lam e ku na mbeti” ligji për nënshtetësi?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More